Club Best & Fairest Winners

We will continue to update this page as more respective winners are emailed through...

 

ASHWOOD FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Matthew Maginness

Reserves Best & Fairest - Bradley Richards

 

BENTLEIGH FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Brody Lawford

Reserves Best & Fairest - Tom Stach

Under 19s Best & Fairest - Liam Hogton-Hewish

Netball Best & Fairest (Div 1) - Carlyn Sykes

Netball Best & Fairest (Div 3) - Elizabeth Balfour

 

BLACK ROCK FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Cory Durie

Reserves Best & Fairest - Rob Rotherham

Netball Best & Fairest (Div 2) - Jasmine Kick

 

CARRUM PATTERSON LAKES FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Daniel Graves

Reserves Best & Fairest - Sam Burch

Under 19s Best & Fairest - Alex Bollen

Netball Best & Fairest (Div 2) - Jessie Hawksworth & Sophie McGuinness

19's B&F Winners NBall B&F Winners Res B&F Winners Seniors B&F Winners

 

CAULFIELD FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Tom Heagney

Reserves Best & Fairest - Kyle Green

 

CERBERUS FOOTBALL CLUB

Thirds Best & Fairest - Bradley Harricks

 

CHELSEA HEIGHTS FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Phil Matheson

Reserves Best & Fairest - Matt Bastin

Under 19s Best & Fairest - Jake Watson

Thirds Best & Fairest - Matt Flack

 

CHELTENHAM FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Chris Neophitou

Reserves Best & Fairest - Jarrod Lee

Thirds Best & Fairest - Tim Lawson

Netball Best & Fairest (Div 3) - Mindy Green

DSCF3357DSCF3300DSCF3320DSCF3310

 

CLAYTON FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Chris Morrison

Reserves Best & Fairest - Corey Pearce

Under 19s Best & Fairest - Nathan Collins

Netball Best & Fairest (Div 2) - Penelope Townley

 

DANDENONG FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Matthew Van Schajik

Reserves Best & Fairest - Chris Arnold

Thirds Best & Fairest -Daniel Hoekstra & Dean McPherson

 

DINGLEY FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Jackson Peet

Reserves Best & Fairest - Nathan Naughton

Under 19s Best & Fairest - Ben Ginns / Kane Davidson

Thirds Best & Fairest - Michael Jeddou

Netball Best & Fairest (Div 1) - Shae Wonnacott

Netball Best & Fairest (Div 2) - Sarah Fischer

Netball Best & Fairest (Div 3) - Lauren Ryan

Martyna Posmyk, Shae Wonnacott and Alicia Wise Matt Freeman Jackson Peet Kristen Feehan, Matt Benton, Kane Davidson and Ben Ginns

 

EAST BRIGHTON FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Dean Williamson

Reserves Best & Fairest - Chris Jamieson

 

EAST MALVERN FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Isaac McCrimmon

Reserves Best & Fairest - Alan Chung

 

HALLAM FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Matt Neve

Reserves Best & Fairest - Rohan Suttie

Under 19s Best & Fairest - Declan McIvor

 

HAMPTON FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest -Josh Burbidge

Reserves Best & Fairest -Troy Selim

Under 19s Best & Fairest - Carl Nichols

Netball Best & Fairest (Div 3) - Ashley Simon

Josh Burbidge Seniors B&F 2013 Hammerheads 2013 1

 

HEATHERTON FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest -Josh Dwyer & Jess Stone

Reserves Best & Fairest -Andrew Morris

Netball Best & Fairest (Div 1) -Molly Kibel

 

HIGHETT FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Tom Brown

Reserves Best & Fairest - Mitch Elms

HFC Firsts  B & F winners

 

LYNDALE FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Adam Read

Reserves Best & Fairest -Barry Chee

Netball Best & Fairest (Div 3) - Jaimi Paton

 

MORDIALLOC FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Todd Bastion

Reserves Best & Fairest - Luke Ardrey

Netball Best & Fairest (Div 1) - Bec Britton & Mikit Fence

Netball Best & Fairest (Div 2) - Ash Small

Netball Best & Fairest (Div 3) - Chloe Elmer

 

MOUNT WAVERLEY FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Jarrod Wilkin

Reserves Best & Fairest - Matthew Parrella

Thirds Best & Fairest - David Bartley

Netball Best & Fairest (Div 3) - Samantha Baysinger

 

MURRUMBEENA FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Daniel Willis

Reserves Best & Fairest - Shane Dennehy

Under 19s Best & Fairest - Jackson Meredith

 

OAKLEIGH DISTRICT FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Pat Carroll

Reserves Best & Fairest - Christian Lobosco

 

SANDOWN COBRAS FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - John Frenken

Reserves Best & Fairest - Jesse Tregea

Thirds Best & Fairest - Jaryd Williams

 

SOUTH YARRA FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Josh Gledhill

Reserves Best & Fairest - Daniel Borg & Alastair Noel

Thirds Best & Fairest - Andrew Mills

1264666_586661434728977_878812992_o 1400202_586661424728978_1377666610_o 1399594_586661544728966_595722758_o

 

SPRINGVALE DISTRICTS FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Gavin Vassallo

Reserves Best & Fairest - Aiden Jolly

Aiden Jolly Gavin Vassallo & David Hall

 

ST KILDA CITY FOOTBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Steve Arvanitis

Reserves Best & Fairest - Norbert Williams

 

ST PAULS FOOTBALL/NETBALL CLUB

Seniors Best & Fairest - Mark Marasco & Peter Mercoulia

Reserves Best & Fairest - Eric Lengyel

Netball Best & Fairest (Div 1) - Megan Geschke

League Partners